RUHSAL RÖNESANS — Uyanıştan Ustalığa Yolculuk

https://www.booksiay.com/ruhsal-ronesans-uyanistan-ustaliga-yolculuk/ilknur-akpinar-yucedag/

“İçinde bulunduğumuz bu özel zaman dilimi, gerçeklerin ve sırların tüm çıplaklığı ile açığa çıkarak bizi şifa ve uyanışa taşıyacak olan yeni dünyamızın “Ruhsal Rönesans”ıdır.”

Ruhsal Rönesans Zekiye Olgaçay

Hepimiz zaman zaman esaret içinde olduğumuzu düşünürüz… Kendimizi verimsiz, potansiyelimizi düşük hissedebiliriz… Geçmişe ve geleceğe baktığımızda hayatı sorgularız, hayattan sonrasını da… Hatta öyle zamanlar olur ki, kendimizi içinde bulunduğumuz zaman, yer ve toplumda uzaylı gibi hissederiz…

Zekiye ile birlikte çalıştığımız iki yıl boyunca, çoğunlukla İstanbul’da yemek molalarındayken, bazen de iş gezilerimizde, yolculuklarımızda, Cenevre’de gölü seyrederken, Zürih’te trene binerken, Milano’da şemsiye peşinde koştururken, Paris’te et siparişlerimizi verirken, sohbetimiz eksik olmazdı. Fırsat bulup bir araya geldiğimiz her zaman diliminde yukarıdaki konular etrafında düşünür ve konuşurduk. İş dünyasının mekanik dişlileri arasında nefes almakta zorlanır ve bu dünyaya ait değilmişiz gibi hissederdik. “Bunu çözmem lazım” derdi. Beraber çalıştığımız dönemin son zamanlarında Koçluk eğitimleri almaya başladı ve günlerden bir gün “İlknur atölye çalışmasını tamamlayabilmem için gönüllü danışanım olur musun?” diye sordu. Tanıştığımız gün itibariyle hissettiğim “yüksek frekansı”, hedefe odaklılığı, prensipleri ve çalışkanlığının yanı sıra, kelimelere hâkimiyeti, konuşmaya kattığı incelikli dokunuşlar beni hep çok etkilemiştir… Teklifini hemen kabul ettim. Yaptığımız seansların sonrasında hissettiğim şuydu:

“Biri size doğru soruları soruyorsa, cevapları bulmak çok kolay! Böylece dünyada sorunların değil, bulunmayı bekleyen çözümlerin olduğunu fark ediyorsunuz…”

DEVAMINI OKU: https://www.booksiay.com/ruhsal-ronesans-uyanistan-ustaliga-yolculuk/ilknur-akpinar-yucedag/

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store